Lajmet

MKRS dhe UP nënshkruajnë memorandum për bursa studimi për trashëgiminë kulturore

15.09.2020

Studentët e Universitetit të Prishtinës nga sot do të kenë mundësinë e përkrahjes për specializim në fushën e trashëgimisë kulturore. Për këtë u nënshkrua memorandum bashkëpunimi mes Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, i cili ua mundëson studentëve të UP-së sigurimin e bursave me qëllim të aftësimit dhe avancimit në programet e specializuara për trashëgimi kulturoremë shumë

Telegram ngushëllimi i ministres Dumoshi me rastin e ndarjes nga jeta të Adem Mikullovcit

15.09.2020

“E nderuar familja Mikullovci,Me pikëllim dhe me mërzi të madhe e mora lajmin për ndarjen nga jeta e të dashurit tuaj, krenarisë tonë artistike, aktorit, skenaristit e regjisorit tonë të madh, bacës Ademmë shumë

Ministrja Dumoshi takoi drejtuesit e KOK-ut

14.09.2020

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka takuar sot drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidentin Besim Hasani dhe sekretarin e përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, me të cilët ka diskutuar për bashkëpunimin dhe bashkërenditjen e aktiviteteve, në interes të sportitmë shumë

Themelohet Liga Unike në basketboll Shqipëri-Kosovë

10.09.2020

Ditë historike për basketbollin dhe sportin e Kosovës dhe Shqipërisë. Kjo për faktin se sonte në Tiranë është nënshkruar marrëveshja e bashkëpunimit për themelimin e Ligës Unike të Basketbollit Shqipëri-Kosovëmë shumë

Ministrja Dumoshi viziton zyrtarisht Tiranën, për të marrë pjesë në themelimin e Ligës Unike

10.09.2020

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, do të qëndrojë në një vizitë zyrtare në Shqipëri, ku sonte, më 10 shtator, ora 19:00, në Tiranë do të nënshkruhet marrëveshja historike ndërmjet Federatës Shqiptare të Basketbollit (FSHB) dhe Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) për themelimin e Ligës së basketbollit, mes dy shteteve, që do të quhet "Liga UNIKE"më shumë

previous

6-10 Nga 201

next