Lajmet

Në 11 vjetorin e Pavarësisë Shtimja bëhet me palestër sportive

17.02.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, bashkë me kryetarin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, dhe kryetarin e komunës së Shtimes, Naim Ismajli së bashku me ambasadorin William Walker, në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës kanë bërë përurimin e palestrës sportive në Shtime.më shumë

MKRS-ja ndau çmimet për letërsi

15.02.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në një ceremoni solemne, ka bërë ndarjen e Çmimit Kombëtar për Vepër Jetësore "Azem Shkreli" dhe për Çmimet Vjetore për Letërsi.më shumë

Zëvendësministrja Bunjaku priti në takim zv. presidentin e Federatës Evropiane të Volejbollit

15.02.2019

Zëvendësministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Leonora Morina Bunjaku, priti në takim zv. presidentin e Federatës Evropiane të Volejbollit, Özkan Mutlugil, dhe kryetarin e Federatës së Volejbollit të Kosovës, Abedin Ibrahimi.më shumë

Stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë i shtohet edhe shtatorja e tij

14.02.2019

Pas miratimit nga Kuvendi i Kosovës për ndërtimin e shtatorës pranë stadiumit “Fadil Vokrri” në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit do të ketë përgjegjësinë për realizimin e këtij projekti.më shumë

Bashkëpunim mes Kosovës e Izraelit në fushën e atletikës

12.02.2019

Zëvendësministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Leonora Bunjaku ka pritur në takim pune Kryetarin e Federatës Atletikës së Izraelit z. Ami Baran me bashkëpunëtorë.më shumë

previous

1-5 Nga 1000

next