Lajmet

Drejtuesit e MKRS-së dhe institucioneve të kulturës nderuan figurën e Rasim Thaçit

28.03.2021

Nderimet për figurën e artistit Rasim Thaçi-Cima nga drejtues të institucioneve vazhduan edhe sot. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Hajrulla Çeku, së bashku me një pjesë të stafit të ministrisë dhe me drejtuesit e institucioneve shtetërore të kulturës, para Teatrit Kombëtar të Kosovës, ku është e vendosur fotografia e artistit të ndjerë, kanë bërë homazhe në nderim të tijmë shumë

Zhvillohet finalja e Kupës në volejboll, fitojnë vajzat nga Prishtina

27.03.2021

Sot, në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, në Prishtinë, është zhvilluar finalja e Kupës së Kosovës në volejboll, konkurrenca e vajzave, mes ekipeve të Dritës së Gjilanit dhe M-Technologie të Prishtinës, të cilën e fitoi ekipi i vajzave nga Prishtina, me një rezultat 3:2 në setemë shumë

Sot shënohet Dita Botërore e Teatrit

27.03.2021

Të dashur artistë të teatrit,Sot, në një nga ditët më të rëndësishme për teatrin në vend dhe në gjithë botën, më lejoni të shpreh mirënjohjen time të thellë për punën, kontributin, përkushtimin e vetëmohimin tuaj në zhvillimin dhe avancimin e teatrit dhe jetës teatrore në vend dhe jo vetëmmë shumë

Krerët e institucioneve bënë homazhe për Rasim Thaçin

27.03.2021

Krerët e institucioneve të Republikës së Kosovës bënë homazhe në nderim të figurës së Rasim Thaçit – Cimësmë shumë

Ministri Çeku uron Nora Gjakovën për suksesin në Tbilisi

26.03.2021

Xhudistet e Kosovës sërish me medalje, flamuri ynë këtë herë u ngrit në Gjeorgji. Ministri Hajrulla Çeku uron xhudisten Nora Gjakova, e cila në Grand Slamin e Tbilisit në Gjeorgji u stolis me medalje të artë. Përgëzime edhe për trajnerin Driton Kuka, tërë përfaqësuesen e Kosovës në xhudo dhe federatënmë shumë

previous

1-5 Nga 16

next