Lajmet

Ministrat Gashi e Ademi vizituan Parkun Arkeologjik “Ulpiana

01.08.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, së bashku me ministrin e Kulturës së Maqedonisë, Asaf Ademi, kanë vizituar Parkun Arkeologjik “Ulpiana”. më shumë

Kosova e Maqedonia do të nënshkruajnë Kalendarin e Përbashkët Kulturor

01.08.2018

Me ftesë të Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, po qëndron në Kosovë, në vizitën e tij të parë zyrtare, në cilësinë e ministrit Asaf Ademi, Ministër i Kulturës së Republikës së Maqedonisë, i cili mori këtë detyrë para një muaji. Fillimisht Ministri Gashi e uroi homologun e tij nga Maqedonia, Ademi, për marrjen e detyrës duke i dëshiruar mbarëvajtjen në punën dhe arritjen e synimevemë shumë

“Sofra Gurbetqare” përçon vlera të mirëfillta kulturore shqiptare

31.07.2018

Nën përkujdesjen e Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, është mbajtur sonte “Sofra Gurbetqare” në Shatërvan të Prizrenit, ku Ansambli “Emin Duraku” nga Zhuri dhe grupe e solistë tjerë mysafirë kanë performuar me këngë e valle për bashkatdhetarët që cilët po kryejnë pushimet e tyre verore në vendlindjemë shumë

Qeveria miraton marrëveshjen për programin “Evropa Kreative”

31.07.2018

Sot, në mbledhjen e Qeverisë, është miratuar marrëveshja e arritur mes Republikës së Kosovës dhe Bashkimit Evropian për pjesmarrje të Kosovës në programin "Evropa Kreative", pas propozimit të Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, për Ratifikimin e Marrëveshjes.më shumë

Ministri Gashi: Sporti i Ragbit në Kosovë duhet të promovohet

31.07.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Klubit të Ragbit në Pejë, “Kosova Roosters Rugby Club”, me të cilët diskutoi për gjenden e këtij sportin në vendin tonë dhe aktivitetet që organizohen në sportin e ragbit në Kosovë.më shumë

previous

51-55 Nga 1000

next

KOSOVO IN UNESCO