Lajmet

MKRS-ja investon 300 mijë euro për ndërtimin e stadiumit në Radavc të Pejës

28.03.2017

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Komuna e Pejës, kanë nënshkruar sot memorandum bashkëpunimi. Ky memorandum u nënshkrua me qëllim të mbështetjes financiare në realizimin e projektit:“Ndërtimi i Stadiumit në Radavc”më shumë

Pjesëmarrja në “Forum Alpbach”, mundësi për edukim të mëtejmë të të rinjve nga Kosova

27.03.2017

Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Rexhep Hoti ka pritur në takim Eva Elizabeth Michlits, sekretare e parë dhe konsulle e Ambasadës së Austrisë në Kosovë dhe Shkumbin Asllani, koordinator i zyrës Initiative Group Alpbach Kosovomë shumë

Hoti mori pjesë në edicionin e 27-të të Panairit të Librit në Leipzig të Gjermanisë

25.03.2017

Në Leipzig të Gjermanisë po mbahet edicioni i 27-të i Panairit të Librit ku po marrin rreth 2100 botues nga vende të ndryshme të Botës. Edhe përkundër faktit që shtëpitë botuese të Kosovës nuk janë pjesëmarrëse, në këtë edicioni ishte ftuar të marrë pjesë poeti Shpetim Selmani, i cili solli vargje të shkëputura nga libri i tij për publikun e pranishëmmë shumë

Zv. Ministri Hoti: Krahas RYCO-s, Tradukit, në Ballkanin Perëndimor të mbështeten mediet!

24.03.2017

Për gjatë takimeve të RYCO-s të ditës së tretë të punimeve, përfaqësuesit e të gjashtë shteteve pjesëmarrëse zhvilluan takime edhe në Ministrinë e Punëve të Jashtme me përfaqësuesin Special për Evropën Juglindore, për shtetet e EFTA-s dhe për Turqinë, ku morën pjesë edhe ambasadori i Italisë dhe përfaqësuesi i Francës. më shumë

Hoti takon ministren e Shtetit, znj. Böhmer dhe krijuesit e Evropës Juglindore në Berlin

23.03.2017

Me fillimin e pranverës, në "Shtëpinë e Literaturës" në Berlin, u promovuan autorë të Evropës Jugperëndimore. më shumë

previous

1-5 Nga 1000

next

KOSOVO IN UNESCO