Lajmet

Gashi: Rinia kosovare, faktor paqe e sigurie në regjion

12.08.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në kuadër të aktiviteteve për shënimin e ditës Ndërkombëtare të Rinisë mori pjesë në panel diskutimi “Roli i rinisë në ndërtimin e paqes dhe sigurisë”më shumë

Ministri Gashi: Stadiumi meritë e MKRS-së dhe Fadil Vokrrit, fton qytetarët për ndeshjen e nesërme

12.08.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë, dhe Sportit, Kujtim Gashi ka mbajtur konferencë për media në Stadiumin e Prishtinë “Fadil Vokrri”më shumë

Ministri Gashi: BE padrejtësisht po i lenë të rinjtë tanë pa lëvizje të lirë

12.08.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi mori dhe pjesë në ceremoninë zyrtare të hapjes së aktiviteteve për shënimin e Ditës Ndërkombëtare të Rinisë. Aktivitetet me rastin e kësaj dite i ka hapur shoqata kulturore “Molla e Kuqe” dhe organizata joqeveritare “Access”, të cilat me mbështetje të MKRS-së kanë organizuar instalacionin dhe performancën artistike ku është kompletuar Flamuri i BE-së me mesazhin që Kosova është gati për liberalizimin e vizave.më shumë

Ministri Gashi: Dokufest nga një festival, në një institucion i veçantë i kulturës

10.08.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, organizon pritje për pjesëmarrësit e Festivalit “Dokufest”. Gjatë këtij organizimi, Ministri Gashi tha se Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër DOKUFEST është ngjarja më e rëndësishme kulturore jo vetëm në Kosovë, por edhe më gjerë .më shumë

Ministri Gashi: Ekspozitat e këtilla dëshmi e bashkëpunimit dhe realizimit të aktiviteteve të përbashkëta në mes dy vendeve tona

10.08.2018

Në kuadër të Kalendarit të përbashkët kulturor ndërmjet Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Republikës së Kosovës dhe Ministrisë së Kulturës të Republikës së Shqipërisë, Muzeu i Kosovës ka hapur sot ekspozitën fotografike “Unë jam Shqiptar” në bashkëpunim me Muzeun Historik Kombëtarmë shumë

previous

6-10 Nga 1000

next

KOSOVO IN UNESCO