Lajmet

Ministri Gashi takon artistin shqiptar me famë botërore, Sislej Xhafa

12.07.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në takim në kabinetin e tij, artistin e njohur Sislej Xhafamë shumë

Certifikohet për herë të parë puna vullnetare në Kosovë

11.07.2018

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në bashkëpunim me UNICEF kanë certifikuar 30 "Mentorët Vullnetar Rinor" bazuar në Udhëzimin Administrativ për Punë Vullnetare 01/2016më shumë

Ministri Gashi viziton këngëtaren Nexhmije Pagarusha në spital

11.07.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar në spital, bilbilin e gjuhës shqipe, këngëtaren Nexhmije Pagarusha pas aksidentit të pësuar në banesën e saj.më shumë

Ministri Gashi: Ndeshja testuese në stadium e Prishtinës më 28 korrik

10.07.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi, ka vizituar Federatën e Futbollit të Kosovës, ku është takuar me kryetarin e ri, Agim Ademi, i cili u zgjodh në krye të institucionit kryesor të futbollit në vendin tonë, pas vdekjes së ish-kryetarit Fadil Vokrrimë shumë

Nënshkruhet memorandumi për restaurimin e Mejtepit Ruzhdije në Gjakovë

09.07.2018

Zëvendësministrja Burbuqe Bakija-Deva dhe Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Veton Firzi, janë takuar sot me kryetarin e Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini dhe me përfaqësues të Agjencisë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim.më shumë

previous

1-5 Nga 12

next

KOSOVO IN UNESCO