Lajmet

Ministri Gashi përuroi Qendrën e Rinisë në Pejë

06.09.2018

Qyteti më perëndimor i Kosovës, Peja, sot u bë me Qendrën e Rinisë. Të rinjtë e kësaj treve tani e tutje do të kenë shtëpinë e tyre të re. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, bashkë me kryetarin e kësaj komune, Gazmend Muhaxheri, zyrtarë të Ministrisë e Komunës dhe përfaqësues të strukturave rinore bënë përurimin e këtij objekti, investim i tërësishëm i MKRS-së, në vlerë prej mbi 220 mijë euro. Projekti, deri në finalizimin e tij ka zgjatur dy vite.më shumë

Bashkëpunimi kulturor rajonal është një nga çelësat kryesorë për një Kosovë dhe regjion stabil dhe të integruar në BE

06.09.2018

Zëvendësministrja Burbuqe Bakija-Deva ma marrë pjesë në kampin “Euro Atlantic Summer School - REACT 2018” të organizuar në Guci të Malit të Zimë shumë

Ministri Gashi në samit: Epoka e re e sportit po ndodh

05.09.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, mori pjesë në Samitin Rajonal për Integritetin në Sport i cili po mbahet në Kosovë nën organizimin e Aleancës Globale të Integritetit për Sport (SIGA) dhe Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK). Kjo ngjarje organizohet për herë të parë në Prishtinë.më shumë

Ministri Gashi vizitoi Përfaqësuesen e Kosovës në futboll në përgatitjet e tyre për Ligën e Kombeve

05.09.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, e ka vizituar Përfaqësuesen e Kosovës në futboll, e cila po e përfundon seancën e fundit stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri”, para udhëtimit për në Baku të Azerbajxhanit, ku Kosova do ta zhvillojnë ndeshjen kundër këtij shteti në kuadër të “Ligës së Kombeve” që po e organizon UEFAmë shumë

Ministri Gashi priti në takim përfituesin e bursës për studime në akademinë FAMU në Pragë

04.09.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në takim fituesin e radhës së bursës për studime në një ndër shkollat më të mira në botë për studime në fushën e kinematografisë, akademinë e famshme FAMU në Pragë, Enis Saraçi.më shumë

previous

36-40 Nga 1000

next