Lajmet

Ministri Gashi priti ministrin e Malit të Zi, Mehmed Zenka

15.11.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në takim Ministrin për të Drejtat e Njeriut dhe Minoritete të Republikës së Malit të Zi, Mehmed Zenka, me të cilin ka diskutuar për bashkëpunim mes dy ministrivemë shumë

Zëvendësministrja Bunjaku raportoi pranë Komisionit Parlamentar për zbatimin e Strategjisë dhe Planit Nacional të Veprimit për Persona me Aftësi të Kufizuara

13.11.2018

Zëvendësministra e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Leonora Bunjaku, ka raportuar pranë Komisionit për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione, lidhur me zbatimin e Strategjisë dhe Planit Nacional të Veprimit për Persona me Aftësi të Kufizuara. më shumë

Ministri Gashi porositi basketbollistët e Prishtinës për angazhim maksimal në garat ndërkombëtare

12.11.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e klubit basketbollistik Z-Mobile Prishtina , pas suksesit historik të arritur për kualifikimin në mesin e 16 ekipeve më të mira në FIBA Europe Cup. Bardhekaltërit nga Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje të shkëlqyer në Lituani, për të shënuar fitoren e tretë në kuadër të grupit E, triumf që u ka siguruar kryeqytetasve për herë të parë në histori të klubit, kalimin në fazën e dytë grupore në garë kryesore evropiane.më shumë

Programi Nacional për Rininë, një nismë e mbarë

09.11.2018

Zëvendësministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Leonora Morina-Bunjaku, në emër të MKRS-së ka marrë pjesë në ceremoninë e promovimit të Programit Nacional për Rininë, të cilin Qeveria e ka lansuar si program kornizë për programet garuese dhe të një krijimit të një perspektive për talentet e reja që ka vendi ynëmë shumë

Zëvendësministrja Morina-Bunjaku priti në takim përfaqësues të organizatës World Vision International

07.11.2018

Zëvendësministrja e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Leonora Morina Bunjaku, ka pritur sot në takim udhëheqësin e Zyrës rajonale të Lindjes së Mesme dhe Evropës Lindore të organizatës World Vision International, Dr. Beng Yeoh si dhe menaxheren e programit për Kosovë, Vjollca Racaj.më shumë

previous

26-30 Nga 1000

next