Lajmet

25-vjetori i masakrave në Poklek dhe Çikatovë të Vjetër

18.04.2024

Kryeministri Albin Kurti bashkë me ministrat Hajrulla Çeku, Ejup Maqedonci, zëvendësministra dhe deputetë, kanë bërë homazhe në Drenas në kujtim të martirëve të Poklekut dhe Çikatovës së Vjetërmë shumë

Ministri Çeku takoi ambasadorin e ri britanik, Hargreaves

17.04.2024

Ministri Hajrulla Çeku sot priti në kabinet ambasadorin e ri të Britanisë së Madhe në Kosovë, Jonathan Hargreavesmë shumë

Baki Jashari, në përfundim të mandatit të Drejtorit të Filharmonisë

16.04.2024

Ministri Çeku ka pritur sot në takim profesorin dhe dirigjentin Baki Jashari i cili po e përfundon mandatin e tij si drejtor i Filharmonisë së Kosovësmë shumë

Ekspozita e piktorit Edi Hila ‘A4 Print’

16.04.2024

Në Galerinë e Ministrisë së Kulturës u hap ekspozita personale e Edi Hila, kuruar nga Shkëlzen Maliqi me titull “A4 Print”më shumë

Ish-shkolla në Ferizaj, në shërbim të shkollës “Çesk Zadeja”

16.04.2024

Pas restaurimit nga Ministria e Kulturës, objekti i shkollës së parë shqipe në Ferizaj “Ismail Qemali”, po funksionalizohetmë shumë

previous

1-5 Nga 18

next