Lajmet

Hapet ekspozita “After Party” e dy artistëve nga Kosova e Shqipëria në GMK

28.01.2022

Mbrëmë në Galerinë e Ministrisë së Kulturës në Prishtinë, u hap ekspozita “After Party”që sjell punën e artistëve Enkelejd Zonja dhe Vigan Nimani ndërsa është kuruar nga Zef Pacimë shumë

Ministri Çeku takoi ish futbollistin Lorik Cana

27.01.2022

Ministri Hajrulla Çeku ka pritur sot në takim ish futbollistin e Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana me bashkëpunëtorë, të shoqëruar nga drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, kryetarin Ismet Krasniqi dhe sekretarin Besim Alitimë shumë

“Mos u Nxeh Prizren!”, një mjet i ri për argëtim dhe edukim mbi trashëgiminë kulturore

26.01.2022

Në oborrin e Kompleksit muzeor të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, sot u bë promovimi i lojës “Mos u Nxeh Prizren!”.Loja e përgatitur nga EC Ma Ndryshe është prezantuar në format të hapësirës publike dhe atë të formës së lojës për tavolinëmë shumë

Ministri Çeku vizitoi studion e artistit Jakup Ferri

25.01.2022

Artisti Jakup Ferri do të përfaqësojë Republikën e Kosovës në Edicionin e 59-të të Bienales së Artit në Venedik për vitin 2022, ndërsa kuratore do të jetë Inke Arnsmë shumë

Kryeministri Kurti: Është obligim i yni ta ruajmë kompleksin memorial “Adem Jashari”

22.01.2022

Sot në 24 vjetorin e sulmit të dytë të forcave serbe ndaj familjes Jashari, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, ministra, deputetë dhe drejtues të institucioneve të trashëgimisë kulturore bënë homazhe në varrezat e familjes Jashari në Prekazmë shumë

previous

1-5 Nga 13

next