Lajmet

Ekspozita e punimeve të qeramikës nga Lirije Bulliqi

11.05.2021

Ekspozita personale në Galerinë ‘Qafa’ të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit nga artistja Lirije Buliqi përfshin një koleksion të punimeve të qeramikës të punuara me teknikën japoneze Rakumë shumë

Akademisë Evropiane të Filmit i shtohen edhe pesë filmbërës kosovarë

11.05.2021

Regjisoret Antoneta Kastrati, Blerta Basholli, Norika Sefa, More Raça, dhe aktori e producenti Eshref Durmishi janë ftuar të bëhen pjesë e Akademisë Evropiane të Filmitmë shumë

Nënshkruhen edhe 18 memorandume bashkëpunimi me federatat sportive!

11.05.2021

Sot Ministri Çeku ka nënshkruar memorandume bashkëpunimi me Federatën e Xhudos, Federatën e Futbollit, Federatën e Pingpongut, Federatën e Tenisit, Federatën e Sportit Shkollor, Federatën e Triathlonit, Federatën e Taekwondos, Federatën e Shigjetarisë, Federatën e Shahut, Federatën e Badmintonit, Federatën e Autosporteve, Federatën e Aeronautikës, Federatën e Gjimnastikës, Federatën Skitare, Federatën e Ciklizmit, Federatën e Sporteve Universitare, Federatën e Peshëngritjes dhe Federatën e Boulingutmë shumë

Shfaqet premiera teatrale ‘La Rrém’

11.05.2021

Java e dytë e këtij muaji nisi me premierën ‘La Rrém’ nga Arian Krasniqi me regji të Kushtrim Koliqit kushtuar figurës së Muharrem Qena. Në publik ishin edhe familja Qena, Kryeministri Albin Kurti, Ministri Hajrulla Çeku dhe këshilltari i Ministrit, Liburn Jupollimë shumë

Aktiviteti i parë mes Izraelit dhe Kosovës zhvillohet përmes sportit!

10.05.2021

Sot, me ftesë të shtetit të Izraelit, po mbahet një aktivitet shahu mes lojtarëve të Kosovës dhe Izraelit. Kjo ngjarje u organizua në Ditën e Jeruzalemit si shenjë miqësie mes dy shtetevemë shumë

previous

1-5 Nga 11

next