Lajmet

Restaurohet mulliri i shekullit 19 në Graboc të Obiliqit

28.07.2020

Mulliri i Behramajve në Graboc të Obiliqit, i vitit 1864, objekt i trashegimise kulturore, restaurohet si kujtesë e historisë. Në përurimin e restaurimit të tij, mori pjesë edhe Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sporit, Vlora Dumoshi, e shoqëruar nga zëvendësministrat Halil Matoshi dhe Qazim Rrahmani si dhe kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashimë shumë

Ministrja Dumoshi: I gëzohem sukseseve të klubeve të sportit

22.07.2020

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur në takim sot kryetarin e Klubit të Hendbollit “Prishtina”, Edi Kolgeci, me të cilin kanë biseduar për klubin, aktivitetet, garat dhe sukseset e klubitmë shumë

previous

1-5 Nga 22

next