Lajmet

Pensionohen dy zyrtare të MKRS-së

30.06.2020

Fatmire Sahiti, zyrtare për të Drejtat e Njeriut dhe Nafije Misini, zyrtare për promovim të kulturës, të dyja zyrtare që kanë dhënë kontribut të çmuar e shumëvjeçar në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, kanë dalë në pensionmë shumë

Ministrja Dumoshi në takim me ambasadorin Kosnett: Përkrahja për të rinjtë, prioritet i MKRS-së

26.06.2020

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, realizoi një takim virtual me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, me të cilin diskutuan për bashkëpunimin mes MKRS-së dhe Ambasadës së SHBA-së në Kosovëmë shumë

Ministrja Dumoshi takoi Këshillin e ri drejtues të AKKV “Shota”

26.06.2020

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, takoi sot anëtarët e rinj të Këshillit Drejtues të Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve “Shota”, Ismet Bogujevci, Riza Bytyçi, Fahredin Spahija, Xhevdet Gashi dhe Driton Rukiqi, si përfaqësues i MKRS-sëmë shumë

Në Pejë nis ndërtimi i Qendrës nacionale të xhudos

24.06.2020

Kosova do të ketë Qendrën Kombëtare të Xhudos, e cila do të ndërtohet në qytetin e Pejës, investim i përbashkët i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Federata së Xhudos të Kosovës (FXHK) në bashkëpunim me Federatën Ndërkombëtare të Xhudosmë shumë

previous

1-5 Nga 22

next