Lajmet

Gashi nënshkruan Rregulloren mbi Punën e Këshillit Drejtues të Institutit Arkeologjik të Kosovës

26.09.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Z. Kujtim Gashi, ka nënshkruar Rregulloren mbi Punën e Këshillit Drejtues të Institutit Arkeologjik të Kosovës.më shumë

Ministri Gashi priti në takim aktorin me famë botërore, Tolgahan Sayisman

25.09.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi ka pritur në takim në një delegacion turk të kryesuar nga aktori me famë botërore, Tolgahan Sayisman.më shumë

Ministri Gashi priti drejtorin ekzekutiv i Frost Velly YMCA, Jerry Huncosky

25.09.2019

Ministri Kujtim Gashi ka pritur ne takim drejtorin ekzekutiv te YMCA Jerry Huncosky, me të cilin bisedoi për zbatimin e projektit të ndertimit të qendres rinore në fshatin Pjetershan të Gjakovës, projekt ky i financuar nga MKRS.më shumë

Ministri Gashi ndau mirënjohje për Vasfije Krasniqi Goodman

25.09.2019

Në Teatrin "Bekim Fehmiu" u shfaq "Bisha në Hënë" nga Richard Kalinoski e aktorët që interpretuan në këtë shfaqje ishin të mbijetuarit e luftës së fundit. Pjesë e shfaqjes ishte edhe znj. Vasfije Krasniqi Goodman, viktimë e përdhunimit gjatë luftës në Kosovë.më shumë

Ministri Gashi në Javën Evropiane të Sportit: Jam i fokusuar që të avancoj sportin e Kosovës

23.09.2019

Për një javë, nga 23 deri më 30 shtator, në Kosovë do të organizohet Java Evropiane e Sportit, ngjarje e cila po mbahet për herë të dytë në vendin tonë.më shumë

previous

1-5 Nga 17

next