Lajmet

MKRS ndan çmimet për kinematografi

31.07.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, sot në një ceremoni solemne ka bërë ndarjen e Çmimit Vjetor për Kinematografi dhe Çmimit Kombëtar për Vepër Jetësore “Bekim Fehmiu”.më shumë

Gashi: Driton Kuka e Majlinda Kelmendi ngritën imazhin e Kosovës në botë, meritojnë shpërblimet

26.07.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka ndarë shpërblimet shtetërore për xhudistet Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova, Loriana Kuka dhe për trajnerin Driton Kuka, pas rezultateve të arritura në Lojërat Evropiane të mbajtura nga 21 deri më 30 qershor në Minsk të Bjellorusisë, në një vlerë të përgjithshme prej 150 mijë eurosh.më shumë

MKRS investon 2,6 milion euro në komunën e Gjilanit

25.07.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur në takim kryetarin e Komunës së Gjilanit Lutfi Hazirin.më shumë

Ministri Gashi nënshkruan memorandume bashkëpunimi me komunën e Shtimes

24.07.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në kabinetin e tij kryetarin e Komunës së Shtimes, Naim Ismajli. Në këtë takim, mes Ministrisë dhe Komunës u nënshkruan dy memorandume bashkëpunimi.më shumë

135 tituj librash të blera nga MKRS-ja donacion për FSK-në

22.07.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar sot Forcat e Sigurisë së Kosovës, ku është pritur në takim nga gjenerali Enver Cikaqi.më shumë

previous

1-5 Nga 18

next