Lajmet

Përurohet shtëpia muze e Katarina Josipit

31.05.2019

Në fshatin Zym të Prizrenit, është bërë përurimi i shtëpisë muze të aktores së madhe dhe ikonike të Kosovës, Katarina Josipi, projekt në të cilin Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka investuar rreth 50 mijë euro, e cila është një monument i trashëgimisë kulturore në Zym të Prizrenit dhe që i kategorisë arkitekturore.më shumë

MKRS investon 3 milion e 670 mijë euro dhe do të investojë edhe 3 milionë për trashëgimi në Prizren

31.05.2019

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka nënshkruar 10 memorandume me Komunën e Prizrenit, të cilat i nënshkruan ministri Kujtim Gashi dhe kryetari Mytaher Haskuka, në vlerë totale prej 3 milion e 670 mijë euro.më shumë

Nënshkruhen memorandume të bashkëpunimit me Komunën e Suharekës për trashëgiminë e sportin

29.05.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në kabinetin e tij kryetarin e Komunës së Suharekës, Bali Muharremi. Në këtë takim, mes Ministrisë dhe Komunës u nënshkruan katër memorandume bashkëpunimi.më shumë

Gashi: Rruga “Marin Barleti” në Prizren do të revitalizohet dhe do të investohen mbi 2 milion euro

28.05.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, sot ka pritur në takim drejtuesit e Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, me c’rast ka pranuar projektin për rivitalizimin e rrugës “Marin Barleti”.më shumë

Ministri Gashi: I gëzohemi suksesit të hendbollisteve të Istogut

28.05.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në takim hendbollistet e klubit Istogu dhe trajnerin e tyre Faruk Shala, pas sukseseve që hendbollistet kanë arritur të fitojnë titullin e kampionit në kategorinë U-17 si dhe kanë fituar Kupën e Kosovës.më shumë

previous

1-5 Nga 21

next