Lajmet

Në stadiumin e Drenasit do të investohen 1.87 milion euro

31.05.2018

Në kuadër të vizitës që ka zhvilluar Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në rajonin e Drenicës, ka qëndruar edhe në Komunën e Drenasit, ku u takua me kryetarin Ramiz Lladrovcimë shumë

MKRS investon në komunën e Skenderajt 280 mijë euro në tri projekte

31.05.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, sot ka vizituar Komunën e Skenderajt, ku është takuar me kryetarin Bekim Jashari, me të cilin kanë diskutuar për çështjet e përbashkëta të cilat janë në interes të MKRS-së dhe Komunës së Skenderajtmë shumë

Ministri Gashi: Rinia, pjesa më vitale e shoqërisë sonë

30.05.2018

Sot u organizua ceremonia e nënshkrimit të kontratës mes MKRS-së dhe 119 organizatave të Shoqërisë Civile, organizatave rinore, përfituese në sektorin e rinisë, nga shpalljet e fundit publike në tematikat: kulturë, sport, rekreacion; siguri njerëzore; edukim shëndetësor; fuqizim dhe pjesëmarrje të të rinjve, parandalim të ekstremizmit.më shumë

Zëvendësministrja Bakija-Deva takoi përfaqësues të Këshillit të Evropës

30.05.2018

Zëvendësministrja Burbuqe Bakija-Deva, ka pritur në takim sot zëvendës-drejtorin e Këshillit të Evropës, Vahagn Muradyan dhe Josef Huber, koordinator i projektit që do të përkrahë Këshilli i Evropës, konkretisht Departamenti i Edukimitmë shumë

Instituti Italian i Kulturës shtrihet edhe në Prishtinë

30.05.2018

Ministri Kujtim Gashi priti sot në një takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi me të cilin diskutoi për shtrirjen e Institutit Italian të Kulturës edhe në Kosovë dhe për organizimin e një koncerti që do të mbahet më 4 qershor për nder të kompozitorit Gioachino Rossini, në 150 vjetorin e vdekjes së tijmë shumë

previous

1-5 Nga 43

next