Agjenda ditore

Nesër, Ministri Krasniqi do presë në takim Kryetarin e FFK-së, Vokrrin dhe trajnerët e futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës

03.03.2014

Nesër (04.03.2014), në ora 09:15, ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi, pret në një takim Kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, si trajnerët dhe futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës.më shumë

Nesër (03.03.2014), në ora 12:00 Kryeministri Hashim Thaçi përuron stadiumin "Adem Jashari" në Mitrovicë

02.03.2014

Nesër, në ora 12:00, Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Hashim Thaçi, i shoqëruar nga Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, z. Memli Krasniqi dhe Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, z. Fadil Vokrri do të përurojë renovimet në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë.më shumë

Ministri Krasniqi ndanë nesër Çmimet në Letërsi

13.02.2014

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi, nesër në ora 14:00, në një ceremoni në MKRS, do të ndajë Çmimin Kombëtar Letrar për Vepër Jetësore ‘Azem Shkreli’ dhe Çmimet vjetore në letërsi. më shumë

Programi dhe agjenda e shenimit te 6-te vjetorit te shpalljes se pavarsise se Republikes se Kosoves

13.02.2014

AGJENDAE manifestimeve për shënimin e 6-të vjetorit të shpalljes së pavarësisësë Republikës së Kosovës14 – 17 shkurt 2014 më shumë

Sot takimi i radhës për hartimin e Kalendarit të Përbashkët Kulturor, Kosovë - Shqipëri

13.02.2014

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi bashkë me drejtuesit e institucioneve të kulturës në Kosovë ka udhëtuar sot për në Tiranë për t’u takuar me homologen, Mirela Kumbaro –Furxhi dhe drejtuesit e institucioneve kulturore në Shqipëri.më shumë

previous

56-60 Nga 196

next