Agjenda ditore

Ndarja e Çmimit Kombëtar për Vepër Jetësore "Niketë Dardani" dhe çmimeve vjetore në fushën e muzikës

16.09.2014

Nesër (17.09.2014), në ora 13:00, në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ministri Memli Krasniqi do të ndajë Çmimin Kombëtar për Vepër Jetësore “Niketë Dardani”, në fushën e muzikës, dhe çmimet vjetore në kategori të tjera.më shumë

SOT, në ora 10:00 në Dubravë të Ferizajt përurohet poligoni sportiv, investim i MKRS-së

04.09.2014

SOT (03.09.2014), në ora 10:00 në Dubravë të Komunës së Ferizajt bëhet përurimi i poligonit sportiv, investim i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit.më shumë

Majlinda Kelmendi, kampione e botës në xhudo, mbërrin nesër në Kosovë

28.08.2014

Nesër, me datë 29.08.2014, rreth orës 19:30, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, e pret fituesen e Medaljes së Artë në Kampionatin Botëror në Xhudo që u mbajt në Rusi, Majlinda Kelmendin dhe ekipin e Kosovës në xhudo.më shumë

Mbyllet sot Milan Junior Camp

25.07.2014

Sot, (e premte), në orën 13:00, do të përmbyllet edicioni i katër i Milan Junior Camp Kosova. Ceremonia e mbylljes së këtij kampingu do të mbahet në Stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizen, ku do të marrin pjesë përfaqësuesit e AC Milan, trajnerët e kësaj skudare, zyrtarët e lartë të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit si dhe përfaqësuesit e kompanis It Oil.më shumë

Neser behet lansimi i Databazes se Trashegimise Kulturore te Kosoves

14.07.2014

Nesër, në ora 14:00 në Muzeun e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit bashkë me Ambasadën e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, organizojnë ceremoninë e lansimit të Databazës së Trashëgimisë Kulturore të Kosovës.më shumë

previous

31-35 Nga 196

next