Lajmet

Kosova po merr pjesë në samitin Pan-Evropian të Pronësisë Intelektuale

08.12.2017

Në samitin dy ditor që po mbahet në Bruksel për pronësinë intelektuale në kuadër të IP Summit të Pronësisë Intelektuale Pan-Evropiane, Kosova po përfaqësohet nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, konkretisht nga drejtori i Zyrës së Drejtës së Autorit, Valon Kashtanjevamë shumë

Ministri Gashi në Hungari, kërkon konkretizimin e marrëveshjes për ndërtimin e stadiumit kombëtar

07.12.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, po qëndron për një vizitë zyrtare në Budapest të Hungarisë, ku po zhvillon takime të shumta me përfaqësues të shtetit Hungarez.më shumë

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi priti në takim, ekipin e filmit fitues “Martesa” të regjisores Blerta Zeqiri.

05.12.2017

Ministri Gashi përgëzoi Zeqirin dhe ekipin e filmit “Martesa” për arritjet e tyre dhe suksesin e filmit, i cili ka triumfuar në festivalin prestigjioz PÖFF | Tallinn Black Nights Film Festival, me çmimin e kritikës ‘Fipresci Prize’ si dhe me çmimin special për ansamblin e aktorëve në kategorinë “First Feature Competition” në Gala mbrëmjen e organizuar në Tallinn të Estonisë.më shumë

MINISTRIA E KULTURËS, RINISË DHE SPORTIT SHËNOI DITËN NDËRKOMBËTARE TË VULLNETARIZMIT

05.12.2017

Sot, Ministria e Kulturës, Rinisë, dhe Sportit organizoi ngjarjen e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Vullnetarizmit.më shumë

MINISTRI GASHI I PËRKUSHTUAR NË ZGJIDHJEN E STATUSIT TË TEATROVE NËPËR KOMUNAT E REPUBLIKËS SË KOSOVËS

01.12.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi ka pritur në takim përfaqësuesit e shoqatës sindikale të teatrit të qytetit të Gjilanit të prirë nga z. Naser Zymberi.më shumë

previous

41-45 Nga 1000

next

KOSOVO IN UNESCO