Lajmet

Rahoveci, më 2018-tën, do të bëhet me palestër sportive

08.11.2017

Salla e Sportit do të jetë në shërbim të qytetarëve të Rahovecit në vitin 2018. Kësisoj u shpreh Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, gjatë inspektimit të punimeve që janë zhvilluar në këtë projekt kapital sportiv në Rahovec, në kuadër të vizitës së sotme në këtë komunëmë shumë

Kaçaniku bëhet me stadium e palestër sportive

07.11.2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri dhe Kryetari i Komunës së Kaçanikut, Besim Ilazi, përuruan sot stadiumin e qytetit të Kaçanikut “Besnik Begunca”, investim i përbashkët i MKRS-së dhe Komunës së Kaçanikut, në vlerën e përgjithshme financiare rreth 320 mijë euro, ndërkaq ministria ka investuar rreth 220 mijë euro në këtë projekt kapital sportivmë shumë

Fadil Hysaj, larueat i Çmimit për Vepër Jetësore në Teatër për vitin 2016

03.11.2017

Në kabinetin e ministrit Kujtim Gashi, është mbajtur ceremonia solemne që ka organizuar Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit për ndarjen e Çmimeve Vjetore për Teatër për vitin 2016më shumë

Kosova e Franca të vullnetshme për intensifikim të bashkëpunimit në kulturë, rini, trashëgimi e sport

02.11.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur në një takim njohës ambasadorin e Republikës së Francës në Kosovë, Didier Chabertmë shumë

Ministri Kujtim Gashi takoi përfaqësuesit e Kuvendit të të Rinjve të Kosovës

02.11.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Kuvendit të të Rinjve të Kosovës, të udhëhequr nga kryetari Kastriot Lumamë shumë

previous

36-40 Nga 1000

next

KOSOVO IN UNESCO