Lajmet

Ministri Gashi dha shpërblimet shtetërore për xhudisten Erza Muminoviq dhe trajnerin Drion Kuka

14.08.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka ndarë sot shpërblimet shtetërore të Republikës së Kosovës për xhudisten Erza Muminoviq dhe trajnerin e xhudos Driton Kuka, për Medaljen e Artë të fituar në Xhudo në Kampionatin Evropian U18 të Xhudos në Sarajevë. Bazuar në Rregulloren për Ndarjen e Shpërblimeve Shtetërore për Sportistët që Arrijnë Rezultatet Kulminante në Garat Ndërkombëtare, Erza Muminoviq ka marrë shpërblim prej 5 mijë eurove, ndërkaq Driton Kuka 2 mijë e 500 euro.më shumë

Ministri Gashi vizitoi lokalitetin arkeologjik të Dresnikut dhe Kalanë e Vuçakut, MKRS do ti mbështes të gjitha projekte në bazë të rezultateve të arritura

13.08.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar sot lokalitetin arkeologjik në fshatin Dresnik të Klinës si dhe si dhe Kalanë e Vuçakut. Gjatë kësaj vizite, ministri Gashi ka parë nga afër gërmimet arkeologjike që po bëhen nga Instituti Arkeologjik i Kosovës në këto dy asete të trashëgimisë kulturore në vendin tonë.më shumë

Gashi: Rinia kosovare, faktor paqe e sigurie në regjion

12.08.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në kuadër të aktiviteteve për shënimin e ditës Ndërkombëtare të Rinisë mori pjesë në panel diskutimi “Roli i rinisë në ndërtimin e paqes dhe sigurisë”më shumë

Ministri Gashi: Stadiumi meritë e MKRS-së dhe Fadil Vokrrit, fton qytetarët për ndeshjen e nesërme

12.08.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë, dhe Sportit, Kujtim Gashi ka mbajtur konferencë për media në Stadiumin e Prishtinë “Fadil Vokrri”më shumë

previous

31-35 Nga 1000

next

KOSOVO IN UNESCO