Lajmet

MINISTRI GASHI I PËRKUSHTUAR NË ZGJIDHJEN E STATUSIT TË TEATROVE NËPËR KOMUNAT E REPUBLIKËS SË KOSOVËS

01.12.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi ka pritur në takim përfaqësuesit e shoqatës sindikale të teatrit të qytetit të Gjilanit të prirë nga z. Naser Zymberi.më shumë

ZËVENDËSMINISTRJA BURBUQE BAKIJA DEVA PRITI NË TAKIM FUTBOLLISTIN LORIK CANA

01.12.2017

Dje, në Ministrisnë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, zëvendësministrja Burbuqe Bakija –Deva, priti në takim futbollistin e njohur shqiptar Lorik Cana.më shumë

Ministri Gashi: Salla do të jetë e gatshme për lojë

21.11.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar sot Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë për të inspektuar investimet që po bën MKRS-ja në sallën e vogël. Investimet e reja për shtimin e numrit të ulëseve bëhen përmes një kontrate e cila ka vlerën e rreth 170 mijë eurovemë shumë

Ministri Gashi uron xhudistët Gjakova e Krasniqi për medaljet e arta në Grand Prix në Hagë

17.11.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, uron xhudistet Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi për medaljet e arta të fituara në Grand Prix që po mbahet në Hagë të Holandës nga sot deri më 19 nëntormë shumë

Ministri Kujtim Gashi përuron disa monumente të trashëgimisë në Prizren, premton edhe 2 milionë euro për Qendrën Historike

16.11.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Z. Kujtim Gashi sot gjatë ditës ka vizituar qytetin e Prizrenit me ç’rast ka përuruar disa prej projekteve të cilat janë përfunduar dhe po realizohen nga ana e Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren në kuadër të zbatimit të aktiviteteve restauruese - konservuese për vitin 2017më shumë

previous

26-30 Nga 1000

next

KOSOVO IN UNESCO