Lajmet

Ministri Kujtim Gashi ka vizituar Ansamblin e Këngëve dhe Valleve “Shota”

02.08.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporti, Kujtim Gashi, ka vizituar Ansamblin e Këngëve dhe Valleve “Shota”. Gjatë kësaj vizite ministri zhvilloi takim me drejtorin e Ansamblit “Shota” Shefqet Gjocaj i cili njoftoi ministrin me gjendjen, kushtet dhe rrethanat e punës në këtë institucion.më shumë

Ministri Gashi priti basketbollistët e Përfaqësueses së Kosovës, fitues të Kampionatit Evropian

02.08.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në takim Përfaqësuesen e Kosovës së Basketbollit (U18, meshkujt), pas suksesit të arritur në FIBA U18 të Kampionatit Evropian, Divicioni C, që u mbajt në Prishtinë, prej 22 deri më 29 korrik.më shumë

Ministrat Gashi e Ademi vizituan Parkun Arkeologjik “Ulpiana

01.08.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, së bashku me ministrin e Kulturës së Maqedonisë, Asaf Ademi, kanë vizituar Parkun Arkeologjik “Ulpiana”. më shumë

Kosova e Maqedonia do të nënshkruajnë Kalendarin e Përbashkët Kulturor

01.08.2018

Me ftesë të Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, po qëndron në Kosovë, në vizitën e tij të parë zyrtare, në cilësinë e ministrit Asaf Ademi, Ministër i Kulturës së Republikës së Maqedonisë, i cili mori këtë detyrë para një muaji. Fillimisht Ministri Gashi e uroi homologun e tij nga Maqedonia, Ademi, për marrjen e detyrës duke i dëshiruar mbarëvajtjen në punën dhe arritjen e synimevemë shumë

“Sofra Gurbetqare” përçon vlera të mirëfillta kulturore shqiptare

31.07.2018

Nën përkujdesjen e Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, është mbajtur sonte “Sofra Gurbetqare” në Shatërvan të Prizrenit, ku Ansambli “Emin Duraku” nga Zhuri dhe grupe e solistë tjerë mysafirë kanë performuar me këngë e valle për bashkatdhetarët që cilët po kryejnë pushimet e tyre verore në vendlindjemë shumë

previous

21-25 Nga 1000

next

KOSOVO IN UNESCO