Lajmet

Ministri Gashi: Po punojmë me përkushtim që stadiumi i Prishtinës të jetë i gatshëm në qershor

04.04.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, i shoqëruar nga kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, dhe zyrtarë të UEFA-së, vizituan Stadiumin e Prishtinës për të parë nga afër ecurinë e zhvillimeve të punimeve që po bëhen në këtë stadiummë shumë

MINISTRIA E KULTURËS, RINISË DHE SPORTIT SUBVENSIONON PESË FEDERATA TË SPORTIT

04.04.2018

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, po vazhdon me nënshkrimin e memorandumeve me federatat e sportit të Kosovës.më shumë

MINISTRI GASHI MORI PJESË NË HAPJEN E ZYRËS SË SEKRETARIATIT PËR NDERË TË VITIT MBARË KOMBËTAR TË SKËNDERBEUT

04.04.2018

Sot në ambientet e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani” është bërë hapja solemne e Zyrës së Sekretariatit për nderë të shënimit të vitit mbarë kombëtar të heroit Gjergj Kastriotit-Skënderbeut. Në këtë hapje mori pjesë ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi.më shumë

MKRS NËNSHKRUAN MEMORANDUME BASHKËPUNIMI EDHE ME GJASHTË FEDERATA TJERA SPORTIVE

03.04.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në kuadër të mbështetjes financiare për federatat e sportit ka nënshkruar sot memorandume bashkëpunimi edhe me gjashtë federata tjera sportive.më shumë

Muzeu i Kosovës i ndricuar në të kaltert,apelon për përkrahje ndaj fëmijëve autistë dhe integrimin e tyre në shoqërinë tonë

03.04.2018

Në mbremjën e datës 2 prill Muzeu i Kosovës ishte i ndricuar në të kaltert, duke u bërë pjesëfushatës botërore “autismspeaks”. Dita Botërore e Autizmit, 2 prilli, është caktuar nga OKB-ja me rezoluten 62/139 të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, për rritjen e ndërgjegjësimit të popullatës rreth këtij fat njerezor. “Unë kam botën time, është e hapur edhe për ju”, ka qenë porosia e sotme në Prishtine.më shumë

previous

16-20 Nga 1000

next

KOSOVO IN UNESCO